Anasayfa / ikincielklima / İkinci El Klima Alım

İkinci El Klima Alım

ikinci el klima alım satımİKİNCİ EL KLİMA ALIM SATIM

Evinize yeni klima almak istiyorsanız yada klimanızı değiştirecekseniz bu önerileri mutlaka okuyun. Özellikle ikinci el klima almak istiyorsanız bu bilgiler çok işinize yarayacak.
İkinci El Klima Alırken Bunlara Dikkat!
Satın aldıktan sonra rahat edebilmeniz için, klimanızı satın alacağınız firmanın, satış öncesi ve sonrası hizmetlerinin güvenilir olmasına dikkat edin. Klimanız da arıza meydana geldiğinde firmanın acil müdahale edebilecek servis imkanı sunabilmesi gerekir. En iyi konforu sağlayacak sağlık koşullarına uygun bir ortam için, klimanızı satın almadan önce bu işte uzman yetkili servis teknisyenlerinden bilgi alın. Evinizin ve ya iş yerinizin ihtiyacına göre daha az kapasiteli olan bir klima, elverişli soğutma sağlayamayacağından kompresör sürekli devrede kalacak ve bu da fazla enerji harcamasına sebep olacaktır.Klimanızı kullanacağınız alan küçükse ve klimanız büyükse ortam çok çabuk şekilde istenilen sıcaklığa ulaşacak ve kompresör sık aralıklarla kapanıp açılacaktır.Bu da klimanızın enerji harcamasını artırdığı gibi klimanın bulunduğu alanı fazlasıyla soğutacak ve çok ses yapmasına sebep olacaktır.Büyük alanlarda salon tipi klima, küçük alanlarda ise split tipi klima kullanın. Elektrik tüketimini azaltmak için, az enerji ile yüksek verim oranına sahip ve A enerji sınıfı klimalar tercih edin. Klimanızın içeriden dışarı ve ya dışarıdan içeri aktarabildiği enerji miktarının sarf ettiği elektrik enerjisi oranı olan EER-Enerji verim oranı yada COP-performans kat sayısı ‘nın fazla olması önemlidir. Enerji verimi yüksek olduğunda klimanız daha verimli çalışır.

İkinci El İnverter Klima

Eğer ısıtma konusunda iyi ısıtan bir klima istiyorsanız inverter teknolojisine sahip olan klimaları tercih etmelisiniz. Hem soğutma işleminde hem de ısıtma işleminde daha çok verimli olan inverter teknolojisine sahip olan klimalar ile -15 derecede bile ortamı çok rahat bir şekilde ısıtabilirsiniz. Elektrik kullanımı bakımından ise standart klimalara oranla % 44 ‘e varan daha verimli kullanım sağlar. Rahat ve nem seviyesinin dengeli olduğu bir alan oluşturmak için, sağlıklı nem alabilme özelliği olan bir klima tercih edin. Özel nem alma programı bulunan klimalar, ortam havasını fazla soğutmadan, yeterli nem seviyesine ulaşacaktır. Klimanızın filtre donanımlarını da kontrol ettirin.
Bu sayılan özelliklerin tümü ikinci el klima alım satımlarında da dikkat edilmesi gerekilen konulardandır. İkinci el klima alan yerler bu konuda size gerekli hizmeti vermektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top